Wykład nr 9: Dobre rzeczy przydarzą mi się wtedy gdy ja …

Cytat na dziś

Najlepszym przygotowaniem do dobrej pracy jutro jest dobra praca dzisiaj.

–Elbert Hubbard

Pytanie na dziś

„Co mogę zrobić teraz aby przygotować się na to co czeka mnie jutro?”

Dzisiejsze rozważania

Często najbardziej frustrującym uczuciem, które nam się przytrafia, jest pragnienie czegoś naprawdę mocno i brak możliwości natychmiastowej realizacji naszej zachcianki.

Tak, to może być bardzo frustrujące, ale i mało realistyczne, nieprawdaż?

Problem z jakim codziennie dane jest się nam zmierzyć to fakt, że reklamy chcą nas zmotywować do zakupu określonych produktów natychmiast. Jeśli jednak coś cię ogranicza w taki czy inny sposób, na przykład nie masz miejsca by zaparkować 30 metrowy jacht lub zwyczajnie nie masz na jego zakup pieniędzy, to nie będziesz w stanie go kupić.
To jednak nie dotyczy tylko produktów, nieprawdaż? Wielu ludzi widzi kogoś utalentowanego lub posiadającego doskonałą pracę i robi się zazdrosnych.

Też tak chcą…. TERAZ!

Robi się powoli tak, że coraz trudniej jest znale?ć ludzi szczerze pragnących poświęcić swój cenny czas konieczny do zdobycia określonej umiejętności lub rzeczy której pragną. Dzisiejszy świat usiłuje nas nauczyć, że musimy dostawać wszystko czego pragniemy natychmiastowo: takie jest nasze prawo. Dlatego tak wielu z nas jest zazdrosnych, pali lub pije, ma nadwagę lub używa narkotyków. Dlatego tak wielu z nas nie potrafi sobie poradzić z zachowaniem 100 % zaangażowania na treningach oraz zmobilizować się do pracy nad wszystkimi ważnymi aspektami tenisa (ogólnym rozwojem, mentalem, techniką i taktyką).

Posłuchaj

Masz to tego wszystkiego prawo.

Masz prawo mieć taką samą szansę na zapracowanie sobie na to czego pragniesz. Dane ci będzie poświęcić wiele czasu i energii aby sięgnąć marzeń, podobnie jak dane to było każdej osobie która przed tobą żyła, i która osiągnęła to do czego dążysz.

Dzisiaj musi być ten dzień, który postawi cię i utrzyma na drodze do osiągnięcia tego czego pragniesz. Pamiętaj, Opatrzność pomaga tym co sobie pomagają.
Jest wiele okoliczności które nie dają nam wystarczająco dużo czasu aby pchnąć niektóre sprawy do przodu, to prawda. Ale jeśli, na przykład, podróżujesz i używasz tego jako wymówki aby nie odżywiać się właściwie i nie ćwiczyć, to prawdopodobnie będziesz postępował niewłaściwie nawet wtedy gdy będziesz miał na to wszystko więcej czasu.

życie to nie szkoła.

W szkole, możesz oszukiwać siebie twierdząc, że radzisz sobie świetnie gdy ściągasz na egzaminach i otrzymujesz przyzwoite oceny. Jest całkiem realne postępowanie w ten sposób i otrzymywanie dobrych stopni przez jakiś czas.

Jeśli czegoś się nie nauczysz, jest całkiem prawdopodobne, że będziesz pamiętał wiadomości ze sprawdzianu jedynie do czasu zakończenia egzaminu… może.

Dlatego tak wielu ludzi, którzy ukończyli szkoły ma problem ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Dlatego tak wielu zawodników nie może wybić się ponad przeciętność, mimo wieloletniego stażu w tenisie wyczynowym. Pracodawcy z renomowanych firm potrzebują ludzi wybitnych i wyjątkowych. Tenis zawodowy może utrzymać tylko tych zawodników którzy swoją pracą i determinacją wykształcili w sobie cechy charakterystyczne dla zwycięzcy.

W szkole możesz oszukać system i samego siebie. W świecie zawodowego tenisa i w większości innych sfer twojego życia, jest to o wiele trudniejsze. Prawie niemożliwe.

Kariera tenisisty jest jak praca na farmie.

Na farmie, musisz oczyścić pole z kamieni, kupić ziarno i wszystkie inne potrzebne rzeczy, zasadzić ziarno, kupić i utrzymać maszyny, wyrywać chwasty, odstraszać szkodniki, podlewać uprawy, kupować i sprzedawać zwierzęta, żywić je, pielęgnować, przywracać do zdrowia, nawozić itd. I dane jest ci to robić każdego dnia….

W przeciwnym wypadku nie będziesz miał zbiorów pod koniec sezonu.

W tenisie jest tak samo. Podobnie jak w życiu nie można w nim ściągać. Nie daj się ogłupić. Nie wiesz w kłamstwa, w które inni pragnął byś wierzył.

Ludzie którzy osiągnęli to czego i ty pragniesz, zarobili na to. Nie wierz, że mieli po prostu szczęście. Szczęście wymaga mnóstwo pracy.

Włóż pełen wysiłek w to co robisz a będziesz miał więcej szczęścia każdego dnia. Czy ten proces zacznie zachodzić natychmiastowo? Pewnie nie. Wbij to sobie do głowy. Wszystko co warte jest posiadania, wymaga czasu na zdobycie tego czegoś.

Za każdym razem gdy wydaje mi się, że powinienem mieć coś na co nie zapracowałem, przypominam sobie, że nie mogę przeżyć jutra przed dzisiejszym dniem. Patrzę więc na mój cel i biorę się do roboty……z uśmiechem na ustach.

Wierzenia Zwycięzcy na Dziś

# pozbyłem się całej zazdrości jaką miałem w sercu
# otrzymuję wszystkie moje nagrody w odpowiednim czasie
# z przekonaniem wypełniam swoje obowiązki
# przygotowuję się na to co przyniesie jutro już dzisiaj.

Trener Krystian