WTA Rzym: Muguruza lepsza od Azarenki, dwie Czeszki w połfinale

58

W ćwierćfinale w Rzymie (Włochy, WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 1,692 mln euro) Marketa Vondrousova (Czechy, 12) pokonała 6:3, 6:0 Eline Switoline (Ukraina, 4). W pierwszym secie było jedno przełamanie, w czwartym gemie uzyskał je Czeszka. W spotkaniu trwającym 80 minut Marketa obroniła dziewięć break-pointów.

Karolina Pliskova (Czechy, 2) wygrała 6:3, 3:6, 6:0 z Elise Mertens (Belgia, 11). Czeszka prowadziła 6:3, 3:1 od tego momentu przegrał pięć gemów. W decydującej rozgrywce Mertens już nić nie miła do powiedzenia. Mecz trwał 138 minut.

Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) ograła 3:6, 6:3, 6:4 Wiktorie Azarenke (Białoruś). W pierwszej partii Wiktoria zdobyła break w czwartym gemie. W drugim secie miła 2:1, ale od tego momentu wygrała tylko gema. W trzeciej odsłonie przegrywała 1:3, zdołała wyjść na 4:3. Najważniejsze momenty spotkanie należały do Hiszpanki, która po 139 minutach gry awansowała do półfinału.

Ćwierćfinały

Karolina Pliskova (Czechy, 2) – Elise Mertens (Belgia, 11) 6:3, 3:6, 6:0

Marketa Vondrousova (Czechy, 12) – Elina Switolina (Ukraina, 4) 6:3, 6:0

Simona Halep (Rumunia, 1) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2, 2:0 i krecz, kontuzja pleców

Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 3:6, 6:3, 6:4