Wimbledon: Dwie Niemki w ćwierćfinale, Jabeur gra dalej

137

W czwartej rundzie Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) Marie Bouzkova (Czechy) ograła 7:5, 6:2 Caroline Garcie (Francja). W pierwszej partii Czeszka miała przewagę breaka, rywalka zdołała ją dogonić, w końcówce nie utrzymała podania. W drugim secie równa gra była do wyniku 2:2.

Tatjana Maria (Niemcy) pokonała 5:7, 7:5, 7:5 Jelenę Ostapenko (Łotwa, 12). W pierwszym secie najpierw prowadzenie Łotyszki, rywalka odrabia stratę, ale traci serwis w jedenastym gemie. W drugiej partii Niemka wyszła 1:4 i broniła dwóch piłek meczowych. W trzeciej odsłonie Maria znowu musiała gonić, po raz kolejny najważniejszy okazał się gem jedenasty.

Jule Niemeier (Niemcy) wygrywa 6:2, 6:4 z Heather Watson (Wielka Brytania). W pierwszej partii dwa breaki. W drugim secie Brytyjka nie wykorzystała przewagi przełamania, kluczowe był gem siódmy. Ons Jabeur (Tunezja, 3) zwycięża 7:6(9), 6:4 Elise Mertens (Belgia, 24). W pierwszym secie dwa razy przewagę breaka miała Tunezyjka. W tie-breaku wyniku 6:3 i pięciu piłek setowych nie wykorzystała Belgijka. W drugiej kluczowe przełamanie nastąpiło w dziesiątym gemie.