Wimbledon: Maraton Goffina, Sinner i Djokovic w ćwierćfinale

114

W czwartej rundzie Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) David Goffin (Belgia) pokonał 7:6(3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5 Francesa Tiafoe (USA, 23). W pierwszej odsłonie bez start podań. W tie-breaku dwa mini-breaki dla Belga. Druga i trzecia partia byływ bardzo wyrównane, w obu z nich decydował break w jedenastym gemie. W czwartym secie Goffin miał 5:1, Amerykanin zdołał odrobić całą stratę, ale nie wygrał gema na 5:5. W decydującej odsłonie przy 5:5 David broni break-pointy, potem sam kończy mecz, który trwał 4 godziny i 34 minuty.

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) ograł 6:4, 7:5, 6:4 Tommy’go Paula (USA, 30). Brytyjczyk trzy razy uzyskiwał przełamanie, raz stracił podanie. Jannik Sinner (Włochy, 10) wygrał 6:1, 6:4, 6:(8), 6:3 z Carlosem Alcarazem (Hiszpania, 5). W pierwszym secie dwa breaki dla Włocha, w drugiej uzyskał jedno przełamanie. W trzeciej odsłonie decydował tie-break. W nim 6:3 dla Hiszpana, potem dwie piłki meczowe dla Włocha. W czwartej partii jeden break dla Sinnera, rywal miał kilka okazji na odrobienie strat.

W spotkaniu kończącym dzień Novak Djokovic (Serbia, 1) zwycięża 6:2, 4:6, 6:1, 6:2 Tima van Rijthovena (Holandia, WC). W pierwszym secie dwa breaki dla Serba. W drugiej partii Holender miał 5:3 i podanie, dopiero przy zaciętym gemie rywala doprowadził do wyrównania. W trzeciej i czwartej odsłonie znowu uwidoczniła się przewaga Djokovica.

Czwarta runda

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Tim van Rijthoven (Holandia, WC) 6:2, 4:6, 6:1, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 10) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, 5) 6:1, 6:4, 6:(8), 6:3
David Goffin (Belgia) – Frances Tiafoe (USA, 23) 7:6(3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) – Tommy Paul (USA, 30) 6:4, 7:5, 6:4