Wimbledon: Djokovic najlepszy po raz siódmy

212

W męskim finale Wimbledonu (Londyn, korty trawiaste) Novak Djokovic (Serbia, 1) pokonał 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3) Nicka Kyrgiosa (Australia). Grali ze sobą dwa razy, wszystkie spotkanie wygrał Kyrgios, Serb nawet nie miał break-pointa. W pierwszym secie finału był jeden break, w piątym gemie uzyskał go Nick, stracił tylko pięć punktów przy podaniu. W drugiej partii kluczowe przełamanie nastąpiło w piątym gemie. Przy 5:3 Serb obronił trzy break-pointy. W trzeciej odsłonie pewnie wygrywali podania. Jednak przy 4:4 Australijczyk zmarnował prowadzenia 40:0. Djokovic musiał wykorzystać breaka i wyszedł na 2:1. W czwartym secie bez start serwisowych. W tie-breaku szybkie 6:1 dla numeru jeden rankingu. Za trzecią piłką meczową kończy pojedynek, który trwał 181 minut. Dla Novaka to siódma wygrana w Londynie, jedna mnie od Federera, w sumie to 21. Szlem.