Andy Murray zapowiada udział w French Open

175

Andy Murray nie grał na kortach przez jakiś czas z powodu kontuzji, ale został zauważony podczas treningu na kortach ziemnych, co sugeruje, że jego celem jest udział w Roland Garros.

Brytyjczyk doznał kontuzji kostki podczas Miami Open, co sprawiło, że fani martwili się o jego udział w nadchodzących turniejach. Były nr 1 na świecie zasugerował wcześniej w tym roku przejście na emeryturę, więc kontuzja kostki oznaczała, że znaczna część jego planowanego harmonogramu była zagrożona.

Uraz nie był drobny i mówiło się również o potencjalnej operacji. Oczywiście operacja sprawiłaby, że przegapiłby cały letni okres, w tym Roland Garros i Wimbledon, więc Brytyjczyk ostatecznie się na nią nie zdecydował.

Niedawno wrócił nawet do treningów, co było imponujące, biorąc pod uwagę, że początkowe prognozy zakładały, że straci tygodnie, a nie tylko jeden lub dwa. Mimo treningów zdecydował się nie grać w Madrid Open, ale wygląda na to, że w tym roku zagra na kortach ziemnych.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym ćwiczy na czerwonej nawierzchni, a tak naprawdę nie ma powodu, aby ćwiczyć na glinie, jeśli nie planuje na niej grać. Lepiej byłoby, gdyby od razu trenował na trawie, ale skoro ćwiczy na clayu, wydaje się prawdopodobne, że rozegra na nim przynajmniej jeden turniej.

Najwyraźniej będzie to French Open, w którym w ostatnich latach nie grał zbyt często. Ponieważ planuje przejść na emeryturę jeszcze w tym roku, jest to prawdopodobnie ostatni raz, kiedy zagra w tej imprezie, co może być jednym z powodów, dla których w ogóle decyduje się na grę.

Igrzyska Olimpijskie to kolejne wydarzenie na kortach ziemnych, w którym mógłby zagrać, ale prawdopodobnie nie podjął jeszcze decyzji o swoim udziale w Paryżu. Nie podał żadnych aktualnych informacji, więc jest to gra na przeczekanie zarówno dla Murraya, jak i jego fanów.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News