Wimbledon: Australijczycy wygrywają debla

W finale debla mężczyzn na Wimbledonie (Londyn, korty trawiaste) para Ebden/Purcell ograła 7:6(5), 6:7(3), 4:6, 6:4, 7:6(2) duet Mektic/Pavic. W pierwszym secie bez start podań. W tie-breaku decydował jeden mini-break przy stanie 5:5. Druga partia miała podobny przebieg. Większą przewagę w dodatkowej rozgrywce uzyskali Chorwaci. W trzeciej odsłonie zdobyli przełamanie już w pierwszym gemie. Przy 5:4 musieli bronić jedynego break-pointa.

W czwartej partii wydawało się, że znowu będzie tie-break, ale Australijczycy odebrali serwis rywalom w dziesiątym gemie. W decydującym secie obrońcy tytuł nie wykorzystali prowadzenia 4:2. W super-tiebreaku para z Antypodów od startu zdobyła bardzo dużą przewagę. Spotkanie trwało 4 godziny i 10 minut. Jako pierwsi w historii wygrali turniej broniąc w dwóch spotkaniach piłki meczowe, w sumie było ich aż osiem. Również dwukrotnie wychodzi ze stanu 0:2.

Finał gry podwójnej mężczyzn

Matthew Ebden (Australia, 14) / Max Purcell (Australia, 14) – Nikola Mektic (Chorwacja, 2) / Mate Pavic (Chorwacja, 2) 7:6(5), 6:7(3), 4:6, 6:4, 7:6(2)