US Open: Sen Miedwiediewa trwa, Federer zatrzymany przez kontuzje i Dimitrowa

48

W ćwierćfinale turnieju US Open, Nowy Jork (ATP, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Danił Miedwiediew (Rosja, 5) pokonał 7:6(6), 6:3, 3:6, 6:1 Stana Wawrinke (Szwajcaria, 23). W pierwszym secie Rosjanin prowadził z przewagą breaka. Przy 5:4 nie skończy własnym podaniem, ostatecznie był tiebreak. W nim błędy z obydwu stron. Przy 6:5 piłkę setową nie wykorzystał Stan, od tego momentu przegrał trzy piłki z rzędu. W drugiej partii był jeden break. W czwartym gemie uzyskał go Daniił.

W trzeciej odsłonie Wawrinka przełamał w drugim gemie. Zdołał utrzymać przewagę i przedłużył spotkanie o czwartego seta. W nim dwa przełamanie na korzyść 23 – latka z Moskwy i pewna wygrana. Po 152 minutach awansuję do półfinału. Zagra z Grigorem Dimitrowem (Bułgaria), który ograł 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 Rogera Federera (Szwajcaria, 3).

W pierwszym secie jeden break w drugim gemie wystarczył Rogerowi do wygranej. W drugiej partii Grigor miał 5:3, Szwajcar odrobił stratę, ale po chwili znowu stracił serwis i było 1:1. W trzeciej odsłonie od stanu 3:3 Federer wygrał trzy gemy z rzędu i wyszedł na prowadzenie. Czwarty set to break w pierwszym gemie dla Dimitrowa. Roger nie wykorzystał sześciu szans na odrobienie straty. Przed piątym setem musiał skorzystać z interwencji medycznej. Było widać, że coś mu dolega. Tym samym Bułgar dwa razy uzyskał breaka i pewnie skończył pojedynek, który trwał 3 godziny i 12 minut.

Ćwierćfinały

Daniił Miedwiediew (Rosja, 5) – Stan Wawrinka (Szwajcaria, 23)

Grigor Dimitrow (Bułgaria) – Roger Federer (Szwajcaria, 3) 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2