US Open: Switolina ogrywa Konte, demolka Williams

W ćwierćfinale rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Elina Switolina (Ukraina, 5) pokonała 6:4, 6:4 Johanne Konte (Wielka Brytania, 16).

Grały ze sobą po raz piąty. Wszystkie poprzednie spotkania wygrała Ukrainka. W dzisiejszym pojedynku wygrywały podania do stanu 2:2. Od tego momentu nastąpiły trzy breaki. Dwa z nich zdobyła Elina. Wygrała własny serwis na 5:3, broniąc jednego break-pointa. Po chwili przy 5:4 za drugą piłką setową wyszła na prowadzenie 1:0 W drugiej partii sytuacja wyglądała identycznie.

Przy 3:5 Konta obroniła przy własnym podaniu dwie piłki meczowe. Po chwili Switolina serwisem zakończyła spotkanie, które trwało 102 minuty. Piąta rakieta świata w całym turnieju jeszcze nie straciła seta. W półfinale zagra z Serena Williams (USA, 8), która w 44 minuty demoluje 6:1, 6:0 Qiang Wang (Chiny, 18). Amerykanka pięć razy przełamywała rywalkę, ani razu nie straciła podania, nie musiała nawet bronic break-pointa. To jej setne zwycięstwo w US Open.