US Open: Bencic z Andreescu o finał

W ćwierćfinale turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Belinda Bencic (Szwajcaria, 13) pokonała 7:6(5), 6:3 Donne Vekic (Chorwacja, 23).

Grały ze sobą po raz czwarty. Bilans 2:1 dla Bencic. Dzisiaj szły równo do stanu 4:4. Potem dwa gemy przełamań, pierwsza odebrała serwis Vekic. Przy 5:6 Chorwatka obroniła piłkę setową. Ostatecznie był tiebreak, w nim o jednego mini-breaka lepsza okazała się Szwajcarka. Za trzecim setballem wyszła na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii gra była wyrównana do stanu 3:3. Od tego momentu Belinda wygrała trzy gemy z rzędu. Za trzecią piłką meczową przy podaniu rywalki awansowała do pierwszego w karierze półfinału US Open. Mecz trwał 102 minuty. W półfinale zagra z Biancą Andreescu (Kanada, 15), która ograła 3:6, 6:2, 6:3 Elise Mertens (Belgia, 25).

W pierwszym secie jeden break w czwartym gemie wystarczył Mertens do wyjścia na prowadzenie 1:0. W drugiej partii Bianca miała 2:0, szybko straciła przewagę. Jednak od 2:2 cztery gemy po kolei padły jej łupem. W trzeciej odsłonie kluczowy był gem ósmy. Wtedy przełamanie zdobyła Kanadyjka. Po dwóch godzinach gry, własnym podaniem awansowała do pierwszego w karierze półfinału Szlema.