US Open: Marek nie zagra o tytuł

89

W półfinale debla juniorów US Open, Nowy Jork (ATP, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Wojciech Marek/Nicholas David Ionel (Rumunia) przegrali 4:6, 2:6 z duetem Andrew Paulson (Czechy) i Aleksander Zgirowski (Białoruś).

Mecz z powodu deszczu, przeniesiono pod dach. W pierwszym secie Polak i Rumun nie wykorzystali czterech szanse na przełamanie, sami w dziesiątym gemie stracili serwis. Rywale przy własnym podaniu po 29 minutach wyszli na prowadzenie 1:0. W drugiej partii były dwa breaki. W czwartym i ósmym gemie zdobyli je Czech i Białorusin. Po zaledwie 49 minutach awansowali do finału.

Półfinał

Andrew Paulson (Czechy)/Aleksander Zgirowski (Białoruś) – Wojciech Marek/Nicholas David Ionel (Rumunia) 6:4, 6:2