US Open: Miedwiediew z Nadalem w finale

72

W półfinale turnieju US Open, Nowy Jork (ATP, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Daniił Miedwiediew (Rosja, 5) pokonał 7:6(5), 6:4, 6:3 Grigora Dimitrowa (Bułgaria).

Grali ze sobą po raz trzeci. Bilans 1:1. Początek meczu dla Daniiła, miał 2:0. Szybko stracił przewagę. Przy 5:6 Bułgar nie wykorzystał piłki setowej. W tiebreaku miał 2:0, od tego momentu przegrał cztery punkty. Grigor wyrównał, ale końcówka należała do rywala. W drugiej partii było pięć breaków, trzy z nich zdobył Rosjanin. Kluczowy był ten w dziesiątym gemie, zawodnik z Moskwy obronił break-pointa i własnym podaniem wyszedł na 2:0. W trzeciej odsłonie było jedno przełamanie w czwartym gemie na korzyść Miedwiediewa, po 160 minutach awansował do pierwszego w karierze finału Szlema.

O tytuł zagra z Rafaelem Nadalem (Hiszpania, 2), który ograł 7:6(6), 6:4, 6:1 Matteo Berrettinigo (Włochy, 24). W pierwszym secie break-pointów bronił tylko Włoch. Zrobił to sześć razy, przy 4:5 wybronił jedną piłkę setową. W tiebreaku zmarnował prowadzenie 4:0. Miał 6:4 i dwie setowe, ale od tego momentu przegrał cztery piłki. Po 76 minutach Rafa wyszedł na prowadzenie 1:0. W drugiej partii był jeden break, w ósmym gemie zdobył je Hiszpan. W trzeciej odsłonie to już dominacja Rafy, trzy breaki na jego korzyść i po 154 minutach awansuję do 27 – go finału Szlema, 5 – tego w Nowym Jorku.