Toyota: Hurkacz w półfinale! Ćwierćfinałowy rywal skreczował

53

Tylko 43 minuty trwał pojedynek Huberta Hurkacza z rozstawionym z numerem trzecim Tatsumą Ito (Japonia) w ćwierćfinale challengera w Toyocie (pula nagród: 50 000 dolarów). Przy prowadzeniu Polaka 6:0 4:0 rywal podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu starcia.

Nasz reprezentant w całym meczu stracił tylko 14 punktów. Wygrywał gema za gemem, ale nie dane było mu się cieszyć z ,,rowerka”. Po przegraniu czwartego gema w drugim secie Ito zrezygnował z dalszej gry. Decyzja reprezentanta gospodarzy była spowodowana urazem prawego biodra.

Półfinałowym przeciwnikiem 20-letniego wrocławianina będzie Matthew Ebden (Australia). Jeśli tenisistę z Antypodów również pozostawi w pokonanym polu, to po raz drugi w karierze zagra w finale zawodów z cyklu ATP Challenger Tour.