ATP Finals: Sock wywalczył drugie miejsce w grupie

54

Dobiegły końca zmagania tenisistów z Grupy B podczas Nitto ATP Finals (pula nagród: 8 000 000 euro). Bezkonkurencyjny okazał się Roger Federer (Szwajcaria), który wygrał wszystkie pojedynki. Oprócz niego do półfinału awansował niespodziewanie Jack Sock (USA).

Amerykanin o zajęcie miejsca tuż za plecami Federera walczył z Alexandrem Zverevem (Niemcy). Do ich bezpośrednio starcia doszło w czwartkowy wieczór. 20-latek z Hamburga nie udźwignął presji faworyta i przegrał 4:6 6:1 4:6. Na konferencji pomeczowej miał sobie sporo do zarzucenia. W trzecim secie przy stanie 4:5 rozegrałem najgorszy gem w sezonie – wyznał rozczarowany Zverev.

Zverev faktycznie nie popisał się w ostatnim gemie. Choć w trzecim secie zdołał odrobić stratę przełamania, to przy stanie 4:5 nie wytrzymał presji. Podwójny błąd serwisowy przy wyniku 30:30 będzie do niego wracać w sennych koszmarach. Sock dostał w prezencie piłkę meczową i okazał się bezlitosny dla przeciwnika. Spotkanie trwało godzinę i 52 minuty.

W pierwszym meczu 3. kolejki Grupy B Roger Federer pokonał w trzech setach Marina Cilicia (Chorwacja). Spotkanie nie miało większego znaczenia, ponieważ Szwajcar miał już wcześniej zapewnił sobie awans do półfinału, na co z kolei żadnych szans nie miał Cilic.