ATP Finals: Goffin uzupełnia grono półfinalistów

49

Belg David Goffin w ostatnim spotkaniu grupowym ATP Finals pokonał Austriaka Dominica Thiema i wywalczył pierwszy w karierze awans do półfinału turnieju mistrzów.

Przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że zwyciężca powalczy w Londynie o finał imprezy. Podczas meczu nie byliśmy jednak świadkami niebotycznych zagrań i twardej zaciętości. W pierwszym secie Thiem szybko przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 3:0. Okazało się jednak, że nie jest mu pisany triumf. Rywal odrobił straty, a za chwilę sam wyszedł na prowadzenie z przewagą break’a. Partia zakończyła się wynikiem 6:4 na korzyść turniejowej siódemki.

Drugi i jak się okazało ostatni set chyba nie wymaga dłuższego komentarza. Młody Austriak próbował się przebić, ale zbyt często się mylił. Wykorzystał to Goffin, który oddał oponentowi zaledwie jednego gema, zwyciężając 6:1 i w całym spotkaniu 2:0.

W starciu 1/2 finału, tenisista z Rocourt zmierzy się z żywą legendą, Szwajcarem Rogerem Federerem.