Stefanos Tsitsipas wykorzysta The Boodles jako przygotowanie do Wimbledonu

392

Stefanos Tsitsipas przyłączył się do grona graczy biorących udział w The Boodles w tym roku. Boodles Tennis Challenge – znana impreza na kortach trawiastych – odbywa się tydzień przed Wimbledonem. Jednak w ostatnich latach wielokrotnie została odwołana z powodu pandemii. W tym roku jednak powraca i ciągle cieszy się popularnością najlepszych graczy.

24-letni Tsitsipas nie jest obcą twarzą w Stoke Park. Już cztery razy brał udział w The Boodles Tennis Challenge w latach 2015, 2016, 2018 i 2019. W tym roku chce dobrze przygotować się do Wimbledonu i odbyć potrzebne treningi.

Niedawno Tsitsipas zaproponował dłuższy sezon trawy i gliny. Zdaniem greckiego tenisisty, naturalne nawierzchnie są bardzo ważne i powinny być bardziej cenione w kalendarzu. Tsitsipas docenia analizę taktyczną tenisa na kortach ziemnych, gdyż wymaga ona dużo strategii, a cierpliwość jest wtedy kluczowa.

W zeszłym roku Tsitsipas zdobył swój pierwszy trawiasty tytuł na Majorce, a teraz przygotowuje się do kolejnej edycji The Boodles Tennis Challenge i Wimbledonu. Ciekawe, jak dobrze poradzi sobie na tych turniejach i czy będzie kontynuował swoją dobrą passę.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News