Murray rusza do walki z nową rakietą

Nowa rakieta formy Head z serii Graphene XT Radical ma pomóc Andy?emu Murray?owi zakończyć ten sezon na drugim miejscu w rankingu ATP World Tour, a w przyszłym roku powalczyć o tytuły w Wielkim Szlemie i złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W dwóch z sześciu modeli (REV PRO i MPA) serii rakiet Head XT Radical wprowadzono innowacyjnym systemem ASP (Adaptive String Pattern). Pozwala on na wymianę grometów i wybór pomiędzy układem strun 16/16 i 16/19. Trafią do sprzedaży 13 listopada 2015 roku, razem z nową linią toreb i pokrowców. Natomiast pierwsze stroje z serii Radical będzie można kupić już od stycznia.

Zanim to nastąpi, Murray musi wykorzystać nową rakietę do walki o drugie miejsce w rankingu ATP World Tour na koniec sezonu. W poniedziałek stracił fotel wicelidera klasyfikacji na rzecz Szwajcara Rogera Federera.

Szkot będzie miał okazję do odrobienia strat już w tym tygodniu, bo startuje w turnieju ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy. Na otwarcie ma ?wolny los?, a w drugiej rundzie, rozstawiony z numerem drugim tenisista, spotka się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Hiszpanem Fernando Verdasco i Chorwatem Borną Boriciem.

Podobnie występujący z trójką Federer, czeka obecnie na wyłonienie zwycięzcy pojedynku Urugwajczyka Pablo Cuevasa z Włochem Andreasem Seppim. Szwajcar, tak samo jak 28-latek urodzony w Glasgow, przed rokiem odpadł w Paryżu w ćwierćfinale, więc obaj bronią po 180 punktów.

Jednak rywalizacja Murraya z Federerem nie zakończy się w Bercy, lecz podczas zamykającego sezon ATP World Tour Finals. Warto jednak pamiętać, że przed startem w londyńskiej O2 Arena warto być wyżej w rankingu. Druga pozycja na świecie gwarantuje, że w fazie grupowej nie trafi się na lidera rankingu Novaka Djkovicia. Serb może zachować spokój, bowiem nikt nie jest w stanie go już wyprzedzić ma rekordową liczbę 15 785 pkt).

Djoković również wystąpi w Paryżu, gdzie w drugiej rundzie spotka się z Brazylijczykiem Thomazem Belluccim lub Rosjaninem Teimurazem Gabaszwilim.