Dubaj: Dwie reprezentantki Polski przebrnęły przez pierwszą rundę

Magdalena Fręch i Alicja Rosolska wybrały się do Dubaju, gdzie rozgrywany jest turniej ITF (pula nagród: 100 000 dolarów). Drabinki turnieju singlowego i deblowego ułożyły się w taki sposób, że obie nasze reprezentantki na dzień dobry ,,skrzyżowały rakiety” z niezwykle doświadczoną Patty Schnyder (Szwajcaria). Z obu konfrontacji biało-czerwone wyszły zwycięsko.

Alicja Rosolska w turnieju gry podwójnej występuje wspólnie z utytułowaną Sarą Errani (Włochy). Doświadczona tenisistka z Italii w przeszłości była liderką deblowego rankingu WTA. Poprzedni sezon nie był jednak najlepszy w jej wykonaniu, a na domiar złego w sierpniu została zdyskwalifikowana na dwa miesiące z powodu stosowania dopingu. Te problemy już jednak za nią, a Rosolska pomaga jej w powrocie do ścisłej światowej czołówki.

Polka i Włoszka w pierwszej rundzie zawodów w Dubaju pokonały 6:3 7:6(5) Amrę Sadikovic i Patty Schnyder (obie ze Szwajcarii). Z racji tego, że zostały rozstawione z numerem czwartym, w ćwierćfinale uda im się jeszcze uniknąć starcia z którymś z pozostałych rozstawionych duetów. O awans do półfinału powalczą w środę z Mihaelą Buzarnescu (Rumunia) i Aleną Fominą (Rosja).

Tego samego dnia Magdalena Fręch stanie do walki w 1/8 finału turnieju singlowego. Utalentowana tenisistka z Łodzi zmierzy się z Poliną Monową (Rosja). Obie zawodniczki w pierwszej rundzie pokusiły się o sprawienie niespodzianek. Fręch pokonała 7:6(6) 6:1 Patty Schnyder, natomiast Monowa wygrała 7:5 6:2 z rozstawioną z numerem pierwszym Timeą Babos (Węgry).

_

Wynik meczu I rundy:

Magdalena Fręch (Polska) – Patty Schnyder (Szwajcaria) 7:6(6) 6:1

_

Wynik meczu I rundy gry podwójnej:

Alicja Rosolska/Sara Errani (Polska/Włochy, 4) – Sadikovic/Schnyder (Szwajcaria/Szwajcaria) 6:3 7:6(5)