Jablonec nad Nysą: Życiowy sukces Joanny Zawadzkiej

Joanna Zawadzka doczekała się na pierwsze turniejowe zwycięstwo w zawodach z cyklu ITF Pro Circuit. W czeskim Jabloncu nad Nysą nasza reprezentantka w parze z Dagmar Dudlakovą (Czechy) wygrały turniej gry podwójnej.

Polka i Czeszka były jedną z dziesięciu par, które wystartowały w turnieju. W drabince pozostało sześć wolnych miejsc, ponieważ impreza nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem. Zawadzka i Dudlakova doskonale wykorzystały sprzyjające warunki.

W finale Zawadzka i Dudlakova pokonały reprezentantki gospodarzy Anetę Kladivovą i Vendulę Zovincovą 0:6 6:3 12:10. To przeciwniczki przystąpiły do finałowego starcia w roli faworytek. W turnieju zostały bowiem rozstawione z numerem czwartym, a w jego wcześniejszych fazach nie straciły ani jednego seta. W super tie-breaku Kladivova i Zovincova nie wykorzystały piłki meczowej.

Nasza 20-letnia reprezentantka po raz pierwszy w karierze cieszyła się z trofeum wywalczonego w zawodowym turnieju. Niewiele większym dorobkiem może się poszczycić siedem lat od niej starsza partnerka. Dla Dudlakovej było to bowiem dopiero drugie turniejowe zwycięstwo.

_

Wynik meczu finałowego:

Dudlakova/Zawadzka (Czechy/Polska) – Kladivova/Zovincova (Czechy/Czechy, 4) 0:6 6:3 12:10