Dubaj: Fręch pokonała sąsiadkę z rankingu WTA

61

Magdalena Fręch bez straty seta awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Dubaju (pula nagród: 100 000 dolarów). 19-letnia tenisistka z Łodzi pokonała w 2. rundzie 6:4 6:1 Polinę Monową (Rosja).

Polka i Rosjanka w pierwszej rundzie pokusiły o sprawienie niespodzianek. Obie pokonały wyżej notowane rywalki. Uwagę przykuł zwłaszcza rezultat Monowej, która odprawiła rozstawioną z numerem pierwszym Timeę Babos (Węgry). Fręch nie przestraszyła się jednak rywalki i dwukrotnie popisała się serią pięciu wygranych gemów z rzędu. To wystarczyło do okazałego zwycięstwa 6:4 6:1 w godzinę i 11 minut.

Awans do ćwierćfinału pozwoli awansować Fręch o co najmniej dziesięć pozycji w rankingu WTA. Obecnie Polka zajmuje w nim 174 miejsce. Co ciekawe, tuż przed nią sklasyfikowana jest jej dzisiejsza rywalka.