Challenger Anning: Majchrzak zagra o finał turnieju

48

W 1/4 challengera w Anning (Chiny, 162,4 tys. dolarów w puli nagród) Kamil Majchrzak (3) pokonał 6:1, 7:6(4) Hindusa Ramkumara Ramanathana.

Świetny początek spotkania dla Polaka, już w drugim gemie uzyskał breaka, kolejnego dołożył w czwartym. Pewnie wygrywając własne serwisy, po 22 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

W drugim secie Kamil szybko wyszedł na 3:0 . Serwował na podwyższenie rezultatu, ale w tym momencie stracił część przewagi. Przy 5:4 podawał na skończenie spotkania, lecz Hindus zdołał się wybronić i ostatecznie decydował tiebreak. W nim szli równo do stanu 4:4, wtedy jednego mini-breaka zdobył Majchrzak i to mu wystarczyło do wygrania meczu, który trwał 76 minut. W półfinale zagra z Serbem Nikolą Milojeviciem lub Hindusem Prajneshem Gunneswaranem.