ATP Monte Carlo: Kubot z Melo zatrzymani w ćwierćfinale

48

W 1/4 debla turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) duet Łukasz Kubot (2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) przegrali 3:6, 5:7 z Chorwatami Nikolą Mekticiem i Franko Skugorem (7).

W pierwszym secie przełamywali tylko Chorwaci, zrobili to w trzecim i dziewiątym gemie. Bronili tylko jednego breaka. Po 34 minutach wyszli na prowadzanie 1:0.

W drugiej partii zawodnicy z Bałkanów mieli 4:1, jednak Polak i Brazylijczyk zdołali odrobić stratę. Wydawało się, że wszystko zmierza ku tiebreakowi, niestety Kubot i Melo w dwunastym gemie przy własnym podaniu mieli wynik 0:40.  Dwie piłki meczowe zdołali obronić, jednak przy trzeciej już nie dali rady. Mecz trwał 82 minuty.

1/4 debla

Nikola Mektic / Franko Skugor (Chorwacja, 7) – Łukasz Kubot (2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:3, 7:5