ATP Monte Carlo: Kubot i Melo dalej w grze

W 1/8 debla turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Łukasz Kubota(2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) pokonali 66:3, 6:4 duet austriacki Jurgen Melzer i Dominic Thiem.

W pierwszym secie było tylko jedno przełamanie, w czwartym gemie zdobyli je Polak i Brazylijczyk. Przy 5:3 obronili jednego break pointa i po 30 minutach wyszli na prowadzenie 1:0. W drugim secie Kubot i Melo mieli prowadzEnie 3:1, dali się jednak dogonić. W siódmym gemie po raz kolejny przełamali i tym razem zdołali utrzymać przewagę. Mecz trwał 66 minut. W ćwierćfinale zagrają z Chorwatami Nikolą Mekticiem i Franko Skugorem (7).

1/8 debla

Łukasz Kubota (2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) – Jurgen Melzer/ Dominic Thiem (Austria, WC) 6:3, 6:4