Bazylea: Federer wygrywa na otwarcie

72

Roger FedererFaworyt gospodarzy, Roger Federer (Szwajcaria, 1), awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 500 w Bazylei (pula nagród: 1 404 300 euro) rozgrywanego na kortach twardych. Lider światowego rankingu na otwarcie imprezy wygrał 7:5 6:3 z niemieckim kwalifikantem, Benjaminem Beckerem. Kolejnym przeciwnikiem Szwajcara będzie albo Thomaz Bellucci (Brazylia) albo Japończyk Go Soeda.

Nie bez problemów awans do II rundy wywalczył rozstawiony z numerem trzecim Richard Gasquet (Francja, 3). Po przegranym pierwszym secie, Francuz podniósł się i, po godzinie i 43 minutach, triumfował 4:6 6:3 6:2 nad Robinem Haase z Holandii. W walce o ćwierćfinał turniejowa trójka zmierzy się ze zwycięzcą spotkania między Guillermo Garcią – Lopezem (Hiszpania) a „dziką kartą” Marco Chiudinellim ze Szwajcarii.

W II rundzie jest już także inny Francuz, Julien Benneteau, który w swoim pierwszym pojedynku pokonał 4:6 6:3 6:3 kwalifikanta Andrieja Kuzniecowa z Rosji. W kolejnym starci, francuski tenisista skrzyżuje rakietę albo z rozstawiony z numerem ósmym Serb Viktor Troicki albo z Grigorem Dimitrovem z Bułgarii.