Australian Open: Wozniacki oszukuje przeznaczenie, trudny mecz Kvitovej, nastoletnia Gauff w trzeciej rundzie

34

W meczu drugiej rundy Australian Open w Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Ashleigh Barty (Australia, 1) pokonała 6:1, 6:4 Polonę Hercog (Słowenia). Australijka trzy razy zdobywała breaka, sama wybroniła sześć break-pointów. Julia Goerges (Niemcy) wygrała 4:6, 6:3, 7:5 z Petrą Martic (Chorwacja, 13). Niemka miała 3:1 w trzecim, straciła przewagę. Decydujący break był w dwunastym gemie. Zaserwowała 13 asów.

Petra Kvitova (Czechy, 7) zwyciężyła 7:5, 7:5 z Paulą Badosą (Hiszpania). W pierwszym secie Hiszpanka miała 4:2, w drugim przy 5:4 nie wykorzystała trzech piłek setowych. Caroline Wozniacki (Dania) ogrywa 7:5, 7:5 Dajane Jastremską (Ukraina, 23). W pierwszej partii Dunka odrobiła stratę ze stanu 1:5, w drugim secie od 0:3.

Cori Gauff (USA) wygrywa 4:6, 6:3, 7:5 z Soraną Cirsteą (Rumunia). W decydującej odsłonie Rumunka prowadziła 3:0. Faworytki do wygranej w całym turnieju, Serena Williams (USA, 8) i Naomi Osaka (Japonia, 3) pewnie w dwóch setach odprawiły rywalki.