Australian Open: Świetna Świątek, porażka Collins

67

W meczu drugiej rundy Australian Open w Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Iga Świątek (Polska) pokonała 6:3, 7:5 Carlę Suarez (Hiszpania).

W pierwszym secie szły równo do stanu 3:3. Od tego momentu trzy gemy dla Polki, wystarczył jeden break. Po 34 minutach wyszła na 1:0. W drugiej partii miała 3:1, 5:4 i serwis, jednak straciła przewagę. Ostatecznie przełamała w jedenastym gemie i po 90 minutach awansowała do trzeciej rundy. Tam zagra z Donną Vekic (Chorwacja, 19).

Garbine Muguruza (Hiszpania) ograła 6:3, 3:6, 6:3 Ajle Tomljanovic (Australia). W pierwszym secie Australijka miała 2:0, w ostatniej partii kluczowy break był w ósmym gemie. Mecz trwał 143 minuty. Simona Halep (Rumunia, 4), Kiki Bertens (Holandia, 9) i Karolina Pliskova (Czechy, 2) i Angelique Kerber (Niemcy, 17) pewnie, w dwóch setach, awansowały do trzeciej rundy.

Belinda Bencic (Szwajcaria, 6) pokonała 7:5, 7:5 Jelenę Ostapenko (Łotwa). W pierwszym secie było siedem breaków, cztery dla Szwajcarki. Prowadziła 3:0, kluczowy break był w dwunastym gemie. Przy 6:5 i serwisie wybroniła jednego break-pointa. W drugiej odsłonie Ostapenko zmarnowała prowadzenie 4:1, serwowała przy 5:4.

Elina Switolina (Ukraina, 5) wygrała 6:2, 7:6(6) z Lauren Davis (USA). W drugim secie Amerykanka prowadziła 5:3. Julia Putincewa (Kazachstan) ograła 6:4, 2:6, 7:5 Danielle Collins (USA, 26). W pierwszej odsłonie Collins miała 3:1. W drugim od 2:2 dwa breaki dla Amerykanki. W trzecim secie kluczowe przełamanie było w jedenastym gemie.