Australian Open: Słaby Hurkacz, pewni faworyci, dzień pięciosetówek

34

W meczu drugiej rundy Australian Open w Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) John Millman (Australia) pokonał 6:4, 7:5, 6:3 Huberta Hurkacza (31). Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie Polak prowadził 3:1. W trzeciej odsłonie przegrywał 4:0, miał szanse na odrobienie strat. W całym pojedynku Hubert stracił serwis aż ośmiokrotnie, sam zdobył pięć razy breaka. Mecz trwał 150 minut.

Yoshihito Nishioka (Japonia) ograł 6:4, 6:3, 6:4 Daniela Evansa (Wielka Brytania, 30). Japończyk cztery razy przełamał rywala, sam ani razu nie stracił serwisu. Roger Federer (Szwajcaria, 3) i Novak Djokovic (Serbia, 2) bez żadnych problemów awansowali do trzeciej rundy. Bez strat w setach pokonali rywali.

Matteo Berrettini (Włochy, 8), Jordan Thompson (Australia), Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) i Benoit Paire (Francja, 21). Tych panów łączy to, ze zagrali dziś pięć setów. Wszyscy przegrali, trzech z nich powracało ze stanu 0:2. Wyłamał się Francuz, który prowadził 2:1 z Marinem Cilicem (Chorwacja). Natomiast Bułgar serwował przy 5:4 przeciwko Tommy’emu Paul (USA). Najdłuższy mecz zagrał Włoch, który spędził na korcie cztery godziny i osiem minut.

Druga runda

John Millman (Australia) – Hubert Hurkacz (31) 6:4, 7:5, 6:3

Tennys Sandgren (USA) – Matteo Berrettini (Włochy, 8) 7:6(7), 6:4, 4:6, 2:6, 7:5

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Filip Krajinovic (Serbia) 6:1, 6:4, 6:1

Diego Schwartzman (Argentyna, 14) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:1, 6:4, 6:2

Yoshihito Nishioka (Japonia) – Daniel Evans (Wielka Brytania, 30) 6:4, 6:3, 6:4

Sam Querrey (USA) – Ricardas Berankis (Litwa) 7:6(2), 4:6, 6:4, 6:4

Guido Pella (Argentyna, 22) – Gregoire Barrere (Francja) 6:4, 6:4, 3:6, 6:3

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) walkower

Fabio Fognini (Włochy, 12) – Jordan Thompson (Australia) 7:6(4), 6:1, 3:6, 4:6, 7:6(4)

Marton Fucsovics (Węgry) – Jannik Sinner (Włochy) 6:4, 6:4, 6:3

Tommy Paul (USA) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) 6:4, 7:6(6), 3:6, 6:7(3), 7:6(3)

Milos Raonic (Kanada, 32) – Cristian Garin (Chile) 6:3, 6:4, 6:2

Marin Cilic (Chorwacja) – Benoit Paire (Francja, 21) 6:2, 6:7(6), 3:6, 6:1, 7:6(3)

Roberto Bautista (Hiszpania, 9) – Michael Mmoh (USA, WC) 5:7, 6:2, 6:4, 6:1

Novak Djokovic (Serbia, 2) – Tatsuma Ito (Japonia, WC) 6:1, 6:4, 6:2