Australian Open: Babos i Mladenovic wygrywają w deblu

62

W finale debla kobiet w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) duet Timea Babos (Węgry, 2)/Kiki Mladenovic (Francja, 2) pokonały 6:2, 6:1 parę Su-Wei Hsieh (Tajwan, 1)/Barbora Strycova (Czechy, 1).

W pierwszym secie były cztery breaki, trzy z nich uzyskał debel węgiersko-francuski. Obroniły 6 z 7 break-pointów. Po 40 minutach wyszły na 1:0. Tajka i Czeszka ani razu nie wyszły na prowadzenie. W drugiej partii trzy breaki dla pary Babos/Mladenovic. Cztery serwisy przegrała Strycova. Po zaledwie 74 minutach wygrywają po raz drugi w Australii, w sumie trzeci Szlem jako para.

Finał debla

Timea Babos (Węgry, 2)/Kiki Mladenovic (Francja, 2) – Su Wei Hsieh (Tajwan, 1)/Barbora Strycova (Czechy, 1) 6:2, 6:1