Australian Open: Thiem po raz pierwszy w finale na Antypodach

49

W drugim męskim półfinale w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Dominic Thiem (Austria, 5)  pokonał 3:6, 6:4, 7:6(3), 7:6(4) Alexandra Zvereva (Niemcy, 7).

Grali ze sobą po raz dziewiąty, bilans 6-2 dla Thiema. W pierwszym secie były cztery breaki, trzy z nich zdobył Niemiec. Od stanu 3:3 wygrał trzy gemy i po 38 minutach wyszedł na 1:0. W drugiej partii trzy przełamania, dwa, w tym kluczowe w siódmym gemie dla Austriaka. Przy 5:4 wybronił dwa break-pointy.

W trzeciej odsłonie Thiema miał przewagę breaka, stracił ją. Przy 5:4 dla rywala obronił dwie piłki setowe. W tiebreaku dwa mini-breaki dla Dominica. W czwartym secie bez przełamań. W bardzo nerwowym tiebreaku więcej zimnej krwi zachował Them i po 3 godzinach i 34 minutach awansuje do trzeciego w karierze finału Szlema.

Półfinał

Dominic Thiem (Austria, 5) – Alexander Zverev (Niemcy, 7) 3:6, 6:4, 7:6(3), 7:6(4)