Australian Open: Baszak w finale, Lorens przegrany w deblu

42
Weronika Baszak

W finale debla juniorów w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) debel Mikołaj Lorens (6)/Karlis Ozolins (Łotwa, 6) przegrali 7:6(8), 5:7, 4-10 z duetem Nicholas David Ionel (Rumunia, 5)/Leandro Riedi (Szwajcaria, 5).

W pierwszym secie Polak i Łotysz przegrywali 3:1. W tiebreaku obronili piłkę setową, sami za czwarta okazją wyszli na 1:0. W drugiej partii nie wykorzystali siedmiu break-pointów. W dwusetnym  gemie stracili podanie. W super-tiebreaku od początku przewagę zyskali rywale, po 91 minutach zakończyli pojedynek.

Finał debla juniorów

Nicholas David Ionel (Rumunia, 5)/Leandro Riedi (Szwajcaria, 5) – Mikołaj Lorens (6)/Karlis Ozolins (Łotwa, 6) 6:7(8), 7:5, 10-4

W półfinale juniorek w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Weronika Baszak pokonała 7:5, 2:6, 6:2 Alexandre Vecic (Niemcy).

W pierwszym secie szły równo przez jedenaście gemów, w dwunastym break zdobyła Polka. Po 47 minutach wyszła na 1:0. W drugiej partii dwa przełamanie dla Niemki, musiała bronić tylko jednego break-pointa. W trzeciej odsłonie były cztery breaki, trzy z nich zdobyła Polka. Niezwykły był gem piąty gdzie było aż dwanaście równowag. Przy 5:2 i podaniu rywalki Weronika wykorzystuję trzy piłki meczowe. Po 147 minutach awansuje do fianłu. Zagra w nim 14-letnią Victorią Jimenez Kasintsevą (Andora, 19).