ATP Wimbledon: Kubot z Melo już w ćwierćfinale

46

W trzeciej rundzie debla na Wimbledonie (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Łukasz Kubot/Marcelo Melo (nr 1) pokonali 7:5, 6:7(8), 7:6(6), 6:3 parę Marcelo Demoliner (Nowa Zelandia)/Divij Sharan (Indie).

W pierwszym secie Kubot i Melo mieli prowadzenie 4:1. Zostali dogonieni i była wyrównana końcówka. W dwunastym gemie po świetnych returnach Łukasza nastąpił break, polsko-brazylijska para wyszła na prowadzenie 1:0. W drugiej partii Łukasz i Marcelo mieli 5:3, zmarnowali przewagę i decydował tiebreak. W nim przy 7:6 Polak i Brazylijczyk nie wykorzystali piłki setowej, a rywale za trzecią okazją doprowadzili do wyrównania.

Trzecia odsłona bez breaków. Znowu dodatkowa rozgrywka, walka punkt za punkt, więcej nerwów zachowali Kubot i Melo, wyszli na prowadzanie 2:1. Set czwarty, to jeden break w szóstym gemie dla pary numery jeden, przy podaniu Melo mecz został zakończony. Trwał 3 godziny i 21 minut. W 1/4 zagrają z duetem Nicolas Mahut/Edouard Roger-Vasselin (Francja, 11).

Trzecia runda debla

Łukasz Kubot (1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Marcelo Demoliner (Brazylia) / Divij Sharan (Indie) 7:5, 6:7(8), 7:6(6), 6:3