WTA Wimbledon: Liderka rankingu odpada, dwie Czeszki w 1/4, Halep zatrzymuje Gauff

38

W czwartej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) po kolejnym meczu na pełnym dystansie  Alison Riske (USA) pokonuje 3:6, 6:2, 6:3  Ashleigh Barty (Australia, 1). Barbora Strycova (Czechy) ograła 4:6, 7:5, 6:2  Elise Mertens (Belgia, 21). Belgijka miała ogromną przewagę, prowadziła 6:4, 5:2 jednak w drugim secie przegrała pięć gemów z rzędu. Shuai Zhang (Chiny) po raz pierwszy awansowała do 1/4 Szlema. Zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:2 z Dajane Jastremską (Ukraina).

Serena Williams (USA, 11) bez problemów wygrała 6:2, 6:2  z Carlą Suarez Navarro (Hiszpania, 30). Ostatnia zawodniczka gospodarzy Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) ogrywa 4:6, 6:2, 6:4  Petrę Kvitovą (Czechy, 6). Simona Halep (Rumunia, 7) kończy sen 15 – letniej  Cori Gauff (USA, Q). Pewnie wygrywa 6:3, 6:3. Po niesamowitym pojedynku Karolina Muchova (Czechy) po trzech godzinach i 16 minutach zwycięża 4:6, 7:5, 13:11  Karolinę Pliskovą (Czechy, 3). Pliskova miała 4:2, 11:10 i serwis w trzecim secie, jednak zmarnowała szanse na wygraną. Muchova zaserwowała aż 14 asów.