ATP Monte Carlo: Księstwo należy do Fabio

W finale turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Fabio Fognini (Włochy, 13) pokonał 6:3, 6:4 Dusana Lajovica (Serbia).

Grali ze sobą po raz pierwszy. Pierwsze przełamanie miało miejsce już w trzecim gemie. Zdobył je Serb, po błędzie z forhendu rywala. Jednak szybko stracił przewagę i od 2:1 przegrał cztery gemy z rzędu. Przy 5:3 serwował Włoch, wybronił break-pointa i po 44 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

On też od odebrania serwisu zaczął drugą odsłonę. Nie cieszył się długo z przewagi. Przy 1:2 obronił bardzo dobrym serwisem break-pointa. Kluczowy dla losów pojedynek był break w następnym gemie. Przy 5:4 Fognini własnym serwisem zakończył spotkanie, które trwało 95 minut. W wieku 31 wygrywa największy turniej w karierze, dziewiąty w sumie, pierwszy tej rangi. W grze deblowej najlepsi byli Chorwaci Nikola Mektic i Franko Skugor (7).