ATP Finals: Kubot i Melo w półfinale

80

Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo zapewnili sobie awans do półfinału turnieju deblowego ATP Finals. Duet pokonał dziś słynnych braci Bryan.

Obie pary wygrały swoje pierwsze starcia grupowe, więc tenisiści wiedzieli jaka jest stawka spotkania. W premierowym secie do przełamania doszło w 3 gemie. Wówczas to polsko-brazylijski debel wykorzystał pierwszego break point’a i wyszedł na prowadzenie 2:1. Rywalom nie udało się już nadrobić strat i partia padła łupem Łukasza i Marcelo wynikiem 6:4.

Druga odsłona to solidne serwisy z obu stron i mało szans dla odbierających. Dopiero przy stanie 3:3 doszło do decydującego punktu w gemie serwisowym Amerykanów. Nasz reprezentant z partnerem postanowili nie zmarnować okazji i za chwilę tablica wyników wskazywała rezultat 4:3. Kilka minut później mistrzowie szesnastu turniejów wielkoszlemowych ponownie doświadczyli siły returnowej ze strony przeciwników. Mecz zakończył się rezultatem 6:4 6:3.

Przed turniejowymi jedynkami jeszcze jedno spotkanie grupowe (z parą Murray/Soares) i oczekiwanie na półfinałowych rywali. Będą nimi zwyciężcy starcia Herbert/Mahut – Kontinen/Peers