ATP Finals: Ekspresowe zwycięstwo Dimitrowa! Pachniało ,,rowerkiem”

Grigor Dimitrow (Bułgaria) jako drugi zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Nitto ATP Finals (pula nagród: 8 000 000 euro). Dokonał tego w niezwykle efektowny sposób, ogrywając 6:0 6:2 Davida Goffina (Belgia).

W środowe popołudnie doszło do starcia na szczycie w Grupie B. Dimitrow w pierwszej kolejce wygrał zacięty bój z Dominiciem Thiemem (Austria), natomiast Goffin sprawił dotąd największą niespodziankę, wygrywając z Rafaelem Nadalem (Hiszpania). Bułgar i Belg walczyli nie tylko o zwycięstwo w bezpośrednim starciu, ale też o zagwarantowanie sobie awansu do półfinału.

Spotkanie trwało tylko godzinę i 13 minut. Przewaga Dimitrowa była olbrzymia i nie podlegała dyskusji. W pewnym momencie wydawało się nawet, że Goffin może nie wygrać ani jednego gema. Dimitrow pierwszego gema stracił dopiero przy wyniku 6:0 3:0. Był już wtedy niemal pewny zwycięstwa, ale do końca musiał utrzymać odpowiedni poziom koncentracji. Goffin uniknął kompromitacji i wygrał dwa honorowe gemy, które na pewno zmniejszą gorycz porażki.

W drugim środowym meczu naprzeciw siebie mieli stanąć Rafael Nadal i Dominic Thiem. Lider rankingu ATP wycofał się jednak z rozgrywek, a jego miejsce zajął rezerwowy Pablo Carreno Busta (Hiszpania).

_

Wyniki meczów 2. kolejki Grupy A:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 6) – David Goffin (Belgia, 7) 6:0 6:2

Dominic Thiem (Austria, 4) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 9)