Brescia: Pierwsza przeszkoda już za Bednarkiem i Pelem

50

Tomasz Bednarek i David Pel (Holandia) awansowali do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej challengera w Brescii (pula nagród: 43 000 euro). W pierwszej rundzie pokonali 7:6(3) 6:4 Mirzę Basicia (Bośnia i Hercegowina) i Denisa Matsukiewicza (Rosja).

Polak i Holender mają nadzieję, że we Włoszech powiedzie im się również dobrze co przed tygodniem we francuskiej miejscowości Mouilleron le Captif. Pokonali wówczas trzy groźne pary i przegrali dopiero w finale.

Turniej w Brescii rozpoczęli od zwycięstwa 7:6(3) 6:4 nad duetem bośniacko-rosyjskim. W pierwszej partii dwukrotnie dali się przełamać i wyższość potwierdzili dopiero w tie-breaku. Drugi set był już bardziej jednostronny. Bednarek i Pel wykorzystali jedną z sześciu szans na przełamanie, jednocześnie tracąc w całej partii tylko pięć punktów przy własnym podaniu. Starcie zakończyło się po godzinie i 10 minutach.

Ćwierćfinałowymi rywalami Polaka i Holendra będą Davide Pontoglio i Giorgio Ricca (obaj z Włoch). Reprezentanci gospodarzy sklasyfikowani są dopiero w dziesiątej setce deblowego rankingu ATP.

_

Wynik meczu I rundy:

Bednarek/Pel (Polska/Holandia, 3) – Basic/Matsukiewicz (Bośnia i Hercegowina/Rosja) 7:6(3) 6:4