ATP Cincinnati: Porażka Cilica i Simona, powrót Murraya

34

W pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati (USA, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,056 mln dolarów) Radu Albot (Mołdawia) pokonał 6:4, 7:6(6) Marina Cilica (Chorwacja, 14). W drugim secie Cilic zmarnował sześć piłek setowych. Miomir Kecmanovic (Serbia, Q) ogrywa 6:3, 6:3 Felixa-Auger Aliassime’a (Kanada). Lucas Pouille (Francja) wygrywa 6:3, 7:6(6) z Denisem Kudlą (USA, Q). W pierwszym secie Amerykanin miał 2:0, w drugim w tiebreaku nie wykorzystał dwóch piłek setowych,

Juan Ignacio Londero (Argentyna, WC) ograł 7:6(3), 6:3 Matteo Berrettiniego (Włochy). W pierwszym secie przy 6:5 Włoch miał piłkę setową. Richard Gasquet (Francja, PR) pokonał 6:4, 6:4 wracającego po kontuzji Andy’ego Murraya (Wielka Brytania, WC). Francuz trzykrotnie przełamał rywala, sam tylko raz stracił serwis. Pablo Carreno Busta (Hiszpania, Q) eliminuję w dwóch setach 7:5, 7:6(4) Gillesa Simona (Francja). W drugim secie Francuz miał piłkę na wyrównanie stanu pojedynku.

Pierwsza runda

Radu Albot (Mołdawia) – Marin Cilic (Chorwacja, 14)  6:4, 7:6(6)

Adrian Mannarino (Francja) – Cristian Garin (Chile) 6:4, 6:1

Miomir Kecmanovic (Serbia, Q) – Felix-Auger Aliassime (Kanada) 6:3, 6:3

Lucas Pouille (Francja) – Denis Kudla (USA, Q) 6:3, 7:6(6)

Guido Pella (Argentyna) – Casper Ruud (Norwegia, Q) 7:5, 7:6(4)

Yoshihito Nishioka (Japonia, Q) – Jordan Thompson (Australia) 7:5, 5:7, 6:4

Sam Querrey (USA, WC) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 7:6(2), 7:6(1)

Juan Ignacio Londero (Argentyna, WC) – Matteo Berrettini (Włochy) 7:6(3), 6:3

Richard Gasquet (Francja, PR) – Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:4

Nick Kyrgios (Australia) – Lorenzo Sonego (Włochy) 7:5, 6:4

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Ivo Karlovic (Chorwacja, Q) 7:5, 7:6(4)

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, Q) – Gilles Simon (Francja) 7:5, 7:6(4)

Reilly Opelka (USA, WC) – Borna Corić (Chorwacja, 12) 4:6, 6:3, 3:4 *dokończenie we wtorek