WTA Cincinnati: Szarapowa i Kuzniecowa w drugiej rundzie, szybka porażka Konty i Wozniacki

W pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati (USA, WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,944 mln dolarów) Elise Mertens (Belgia) pokonała 7:5, 6:0 Catherine McNally (USA, WC). W pierwszym secie Amerykanka prowadziła 4:2. Julia Putincewa (Kazachstan) ograła 6:2, 6:7(3), 6:3 Jelene Ostapenko (Łotwa). Jelena miała aż 15 podwójnych błędów.W meczu było 12 breaków, osiem z nich zdobyła Julia.

Maria Sakkari (Grecja) łatwo wygrywa 6:3, 6:0 z  Camilą Giorgi (Włochy). Maria Szarapowa (Rosja, WC) zwycięża 6:3, 7:6(4) z Alison Riske (USA, WC). Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) po 158 minutach gry ogrywa 7:6(3), 6:7(4), 6:4  Anastasije Sevastovą (Łotwa, 11). W pierwszym secie 3:1 prowadziła Łotyszka. W drugiej partii było aż osiem breaków, ostatecznie Sevastova szybko zdobyła przewagę w tiebreaku i doprowadziła do wyrównania. W trzeciej odsłonie kluczowy był break w dziesiątym gemie.

Dajana Jastremska (Ukraina) pokonuję 6:4, 6:4 Caroline Wozniacki (Dania). W każdym secie Dunka straciła przewagę przełamania, w całym meczu było ich dziesięć. Sześc z nich zdobyła Ukrainka. Rebeca Peterson (Szwecja, Q) niespodziewanie wygrywa 6:3. 3:6, 7:5 Johanne Konte (Wielka Brytania, 14). W ostatnim secie Szwedka miał 4:1, Konta zdołał odrobić starty. Jednak w końcówce znowu przełamała Petterson i to ona zagra w drugiej rundzie.

Weronika Kudermetowa (Rosja, Q) – Bernarda Pera (USA, WC) 6:2, 6:3

Maria Szarapowa (Rosja, WC) – Alison Riske (USA, WC) 6:3, 7:6(4)

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 11) 7:6(3), 6:7(4), 6:4

Dajana Jastremska (Ukraina) – Caroline Wozniacki (Dania) 6:4, 6:4

Rebeca Peterson (Szwecja, Q) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 14) 6:3. 3:6, 7:5