Wimbledon: Muguruza nie obroni tytułu, Cibulkova eliminuje Kontę

50

Na drugiej rundzie zmagania w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu zakończyła broniąca mistrzowskiego tytułu, Garbine Muguruza (Hiszpania, 3). Na londyńskich trawnikach sposób na Hiszpankę urodzoną w Wenezueli znalazła Alison van Uytvanck (Belgia).

Co prawda, w otwierającej odsłonie Belgijka nie wykorzystała prowadzenia 4:2, a w decydującym momencie dała się ponownie przełamać, ale za to w dwóch kolejnych partiach zdominowała zmagania i po godzinie i 52 minutach triumfowała 5:7 6:1 6:2.

Następną przeciwniczką 24-latki będzie Anett Kontaveit (Estonia, 28), która w drugim secie przegrywała już ze stratą dwóch breaków, ale ostatecznie pokonała Jennifer Brady ze Stanów Zjednoczonych 6:2 7:6 (4).

W głównej drabince nie ma już żadnej reprezentantki gospodarzy. Największe nadzieje wiązano z występem Johanny Konty (Wielka Brytania, 22), jednak jej czwartkowy mecz przeciwko Dominice Cibulkovej (Słowacja) zakończył się po nieco ponad pięciu kwadransach, po których nasza południowa sąsiadka cieszyła się ze zwycięstwa 6:3 6:4.

Teraz na drodze podopiecznej Mateja Liptaka stanie turniejowa piętnastka Elise Mertens (Belgia, 15). W swoim pierwszym w karierze meczu drugiej rundy tej imprezy tegoroczna mistrzyni z Hobart, Lugano i Rabatu nie dała większych szans Sachii Vickery (USA), pewnie ogrywając ją 6:1 6:3.

Małe kłopoty na początku pojedynku drugiej rundy zanotowała najwyżej notowana Simona Halep (Rumunia, 1). W inauguracyjnej odsłonie niedawna zwyciężczyni Roland Garros przegrywała już 3:5 z Saisai Zheng (Chiny), ale jak się z czasem okazało, dziesięć kolejnych oczek zapisała na swoim koncie Rumunka, triumfująca w całym starciu 7:5 6:0.

O miejsce w czwartej rundzie liderka światowych list powalczy z kolejną tenisistką z Azji, Su – Wei Hsieh (Tajwan), która oddała po trzy gemy w każdym z setów Larze Arruabarrenie (Hiszpania).

Alison van Uytvanck (Belgia) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 3) 5:7 6:2 6:1

Anett Kontaveit (Estonia, 28) – Jennifer Brady (USA) 6:2 7:6 (4)

Ashleigh Barty (Australia, 17) – Eugenie Bouchard (Kanada, Q) 6:4 7:5

Daria Kasatkina (Rosja, 14) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2 6:3

Angelika Kerber (Niemcy, 11) – Claire Liu (USA, Q) 3:6 6:2 6:4

Naomi Osaka (Japonia, 18) – Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) 6:3 6:4

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 27) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania, Q) 6:4 6:1

Belinda Bencic (Szwajcaria) – Alison Riske (USA) 1:6 7:6 (10) 6:2

Barbora Strycova (Czechy, 23) – Łesia Curenko (Ukraina) 6:1 6:4

Katerina Siniakova (Czechy) – Ons Jabeur (Tunezja, WC) 5:7 6:4 9:7.