Challenger Phoenix: Majchrzak w 1/8 finału

41

W drugiej rundzie challengera w amerykańskim Phoenix (korty twarde, 162,48 tys dolarów w puli nagród) Kamil Majchrzak pokonał 7:5, 7:5 Francuza Fabrica Martina (LL).

W pierwszym secie Polak zdobył przełamanie w trzecim gemie. Prowadził 4:2, ale od tego momentu przegrał trzy gemy z rzędu. Kolejnego breaka Kamil zdobył w jedenastym gemie. Miał 6:5 i serwis, tym razem wykorzystał sytuację i po 42 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii obydwaj pewnie wygrywali własne podania. Pierwszych break-pointów bronił Majchrzak w ósmym gemie. Sam nie wykorzystał szans w następnym. Tak jak w pierwszej odsłonie zdobył breaka w jedenstym gemie. Po 84 minutach zakończył własnym serwisem cały pojedynek.