ATP Masters, Indian Wells: Hurkacz w 1/4 z Federerem. Kubot w półfinale debla

47

W czwartej rundzie singla turnieju w Indian Wells (ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów) Hubert Hurkacz pokonał 7:6(3), 2:6, 6:3 Denisa Shapovalova (Kanada, 24).

W pierwszym secie obydwaj pewnie wygrywali własne serwisy. W dziewiątym gemie jedną szanse na breaka nie wykorzystał Kanadyjczyk. Ostatecznie decydował tiebreak, w którym od samego początku przewagę zyskał Polak. Zdołał ją utrzymać i po 49 minutach prowadził 1:0

Drugą partię świetnie zaczął Kanadyjczyk, od prowadzenie 2:0. Długo nie cieszył się przewagą, Hubert zdołał wyrównać. Jednak od tego momentu posypała się gra 22-latka z Wrocławia.  Spadła skuteczność serwisu, popełniał więcej błędów, wyglądał na trochę zmęczonego. W efekcie przegrał cztery gemy z rzędu i o losach meczu decydowała trzecia odsłona.

W niej po przerwie Hubert od razu przełamał rywala. Znowu był pewny przy własnym podaniu, nie dał szans na odrobienie strat. Sam znowu przełamał w dziewiątym gemie i po 123 minutach osiąga życiowy wynik. W ćwierćfinale czeka już spotkanie z Rogerem Federerem (Szwajcaria, 4), który bez żadnych problemów ograł 6:1, 6:4 Kyle’a Edmunda (Wielka Brytania, 22). Oto co powiedział Szwajcar o Hurkaczu:

Hubert zagrał już w Finałach Next Gen ATP. Jest w gronie tych osób, które radzą sobie bardzo dobrze. Trenowałem z nim w Szanghaju. Pamiętam, że po każdym popełnionym błędzie przepraszał mnie, zatem jest to naprawdę miły facet. Dwukrotne pokonanie Nishikoriego i zwycięstwo nad Shapovalovem pokazują, na co go stać. Nie mogę się oczywiście doczekać naszego pojedynku.

W ćwierćfinale debla para Łukasz Kubot/Macelo Melo (Brazylia, 6) pokonała 4:6, 7:5, 10:6 Dominica Inglota (Brazylia)/Franko Skugora (Chorwacja). W półfinale zagrają z deblem Novak Djokovic (Serbia)/Fabio Fognini( Włochy).

IV runda singla

Hubert Hurkacz (Polska) – Denis Shapovalov (Kanada, 24) 7:6(3), 2:6, 6:3

1/4 debla

Łukasz Kubot(6)/Marcelo Melo Melo (Brazylia, 6) – Dominic Inglot (Wielka Brytania)/Franko Skugor (Chorwacja) 4:6, 6:2, 10-6