WTA Indian Wells: Porażka Osaki, ciężki bój Switoliny i Muguruzy, rewelacyjna Vondrousova

42

W czwartej rundzie turnieju w Indian Wells (USA, WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów) Belinda Bencić (Szwajcaria, 23) zdemolowała 6:3, 6:1 obrończynię tytułu Naomi Osake (Japonia, 1). Aż pięciokrotnie Szwajcarka przełamywała rywalkę. Mecz trwał 67 minut. W ? zagra z Karoliną Pliskovą (Czechy, 5).

Po najdłuższym meczu w tym roku Elina Switolina (Ukraina, 6) zwyciężyła 7:6(8), 5:7, 6:4 Ashleigh Barty (Australia, 12). Ukrainka w decydującym secie przegrywała 1:3, zdołała jednak odrobić stratę. W trwającym 3 godziny i 14 minut spotkaniu obydwie Panie razem miały 37 break-pointów. W ćwierćfinale Elina zagra z Marketą Vondrousovą (Czechy). która niespodziewanie pokonała 6:2, 3:6, 6:2 Simone Halep (Rumunia, 2). W całym spotkaniu było aż 13 strat serwisowych. Osiem zdobyła młoda Czeszka.

Garbine Muguruza (Hiszpania, 20) wygrała z 5:7, 6:1, 6:4 z Kiki Bertens (Holandia, 7). Holenderka miała 2:1 z breakiem, ale nie wykorzystała przewagi.  W kolejnym meczu zagra z Biancą Andreescu (Kanada, WC).