Wykład nr 20: Sukces najczęściej rodzi się z błędów

Cytat na dziś

„Każdy ma swoje przesądy. Jednym z moich było to, że gdy już gdzieś zacząłem zmierzać lub coś zacząłem robić to nigdy nie oglądałem się za siebie i nie zatrzymywałem się dopóki tego nie osiągnąłem.”

– Ulysses Grant. 18 Prezydent Stanów Zjednoczonych

Pytanie na dziś

„Czy ta umiejętność, to zadanie które mam do wykonania jest rzeczywiście tak trudne i skomplikowane, że nie mógłbym go zrobić w relatywnie krótkim czasie? Jak bym się czuł gdybym to w końcu zrobił jak należy?

Dzisiejsze rozważania

Dziś jest twój dzień. Jestem o tym przekonany. To jest właśnie ten dzień. Dzisiaj sięgniesz po całe swoje zaangażowanie i miłość do tenisa aby zrobić to czego od dawna pragnąłeś.

Zaraz zanim zrobisz pierwsze kroki w stawianiu czoła twojemu wyzwaniu, będziesz być może czuł ogromne wątpliwości i zniechęcenie. Ale właśnie w momencie gdy czując się niezbyt pewnie zdobędziesz się na działanie, będziesz robił największe postępy.

Dzisiaj nie odpuścisz. Gdy coś cię będzie powstrzymywać przed realizacją celu, we?miesz głęboki oddech i ruszysz naprzód.

Czy na pewno odniesiesz sukces? Czy bez pudła sięgniesz celu? Czy z całą pewnością wynik będzie taki na jaki liczysz?

Tego nie wiadomo.

Udowodnisz jednak samemu sobie i każdemu kto myśli, że jesteś trupem którego jeszcze nie pogrzebali, że żyjesz i właśnie zaczynasz działać.

Ludzie sukcesu popełniają więcej błędów niż odnoszą zwycięstw. Jednak za każdym razem gdy upadają, natychmiast podnoszą się, zastanawiając się czego mogą się nauczyć z całego tego wydarzenia. Jeśli stwierdzą, że jest to konieczne, to zaczynają całą pracę od początku.

Gdy zawodnik w futbolu amerykańskim zostanie znokautowany to trenerzy zwykle wrzeszczą na całe gardło: „Wstawaj! Gra się jeszcze nie skończyła!”

I to jest prawda. W czasie meczu, czy w twoim codziennym życiu, gdy popełniasz błąd i masz tendencje do spuszczania głowy i użalania się nad sobą, tracisz możliwość dostrzeżenia następnej okazji do odniesienia sukcesu, przechodzącej ci tuż obok nosa.

Wstawaj!

Jako twój trener zakazuję ci poddawania się. Tak długo jak oddycham, nie skulisz ogona między nogi i nie odwrócisz się od tego co może być twoim największym osiągnięciem. Nie przyjmuje takiej postawy do wiadomości. Nie od ciebie. Jesteś zbyt dobry.

Dziwny sposób postrzegania porażek, błędów czy niepowodzeń, nieprawdaż?

Cóż, jeśli kiedykolwiek zrobiłeś coś naprawdę dobrze to pewnie rzadko było to za pierwszym razem. Mam rację? Zwykle parę razy popełniłeś beznadziejny błąd i zrobiłeś z siebie niezłego baranka zanim wszystko wyszło tak jak byś chciał.

We? pod uwagę tą prawdę o sukcesie ilekroć pragniesz coś osiągnąć. Za każdym razem gdy stwierdzasz, że coś jest poza twoim zasięgiem lub czegoś nie mogłeś zrobić, zatrzymaj się na moment i przemyśl czy przypadkiem to trudne zadanie było na miarę twoich możliwości, choć za tym podejściem było bardzo trudne do wykonania.

Przyjmij ten sposób myślenia wobec każdego z dzisiejszych wyzwań. Niech „mogę to zrobić” stanie się twoją dzisiejszą mantrą.

Jeśli to zrobisz to obiecuję ci, że twoje mięśnie będą w pełnej gotowości, twój umysł będzie funkcjonował na wyższych obrotach a te cele które wydawały się niemożliwe do zrealizowania staną się nagle „osiągalne”.

Będziesz miał wrażenie jakbyś dostał nową parę oczu.

Wstawaj. Dzisiejszy dzień właśnie się zaczął.

To jest twój dzień. Jutro może nigdy nie nadejść. Dzisiaj jest całym twoim życiem. Zrób dzisiaj to czego najbardziej się obawiasz i co odkładałeś na pó?niej w nieskończoność. Możesz nie mieć następnej szansy. Powalcz choć raz.

Co tam, powalcz 20 razy i to jeszcze dzisiaj.

Wierzenia Zwycięzcy na Dziś

# żyję dzisiejszego dnia tak jakby miał być moim ostatnim
# żyję dziś na maksa i jest to wspaniałe uczucie
# dziś jest mój dzień
# doceniam moje wyzwania, bo to one uczynią mnie wielkim

Trener Krystian