WTA Tiencin: Pewna Putincewa, odpada Garcia

41

W drugiej rundzie w Tiencin (Chiny, WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów) Ons Jabeur (Tunezja) ograła 6:4, 6:2 Xiyu Wang (Chiny, Q). W pierwszym secie były trzy breaki, dwa dla Ons. W drugim dwa przełamania uzyskała Tunezyjka.

Julia Putincewa (Kazachstan, 6) ograła 6:1, 6:2 Samanthe Stosur (Australia, WC). W pierwszym secie od stanu 1:1 dwa breaki zdobyła Julia. Obroniła w międzyczasie dwa break-pointy. W drugim szły równo do wyniku 2:2, potem dwa przełamanie dla Kazaszki. Yafan Wang (Chiny) wygrała 6:4, 6:2 z Caroline Garcia (Francja, 4, która broniła tytułu. W pierwszej odsłonie był jeden break, w dziewiątym gemie dla Chinki. Wybroniła w trakcie seta trzy break-pointy. W drugim  byłby cztery breaki, trzy z nich zdobyła Wang.