ATP Szanghaj: Udany początek Kubota i Melo

40

W pierwszej rundzie debla w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Łukasz Kubot (2)/Marcelo Melo (Brazylia, 2) pokonali 6:4, 7:5 duet Borna Coric (Chorwacja, WC)/Runhao Hua (Chiny, WC).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, w trzecim gemie uzyskali je Kubot i Melo. Przy 5:3 i podaniu rywali nie wykorzystali dwóch piłek setowych. Po chwili własnym serwisem po 32 minutach wyszli na 1:0. Już w pierwszym gemie drugiego seta breaka zyskali Polak i Brazylijczyk.Kolejne miało miejsce w piątym gemie.

Podaniem mogli zakończyć pojedynek, ale stracił połowę przewagi. Drugiej okazję również nie wykorzystali, w jedenastym gemie znowu przełamali i za trzecim podejściem zakończyli pojedynek, który trwał 107 minut. W drugiej rundzie zagrają z parą Rohan Bopanna (Indie)/ Denis Shapovalov (Kanada).

Pierwsza runda debla

Łukasz Kubot (2)/Marcelo Melo (Brazylia, 2) – Borna Coric (Chorwacja, WC)/Runhao Hua (Chiny, WC) 6:4, 7:5