WTA Pattaya Open: Pliskova powalczy o tytuł

35

Karolina-Pliskova_3075884.jpg 20140131132221Karolina Pliskova (Czechy) wygrała z Julia Goerges (Niemcy) 2:1 (6:3 4:6 6:3) w półfinale Pattaya Open. Obie tenisistki bardzo dobrze serwowały, skuteczność z pierwszego serwisu odpowiednio 81% i 78%. Do tego trzeba zaznaczyć, że Czeszka zdobyła aż 13 asów, a Niemka aż 16 przy małej liczbie podwójnych błędów. Otwarcie wskazywało, że Goerges nie będzie miała łatwo. Straciła podanie i musiała zareagować, żeby nie przegrać partii. Zamiast odłamać, po raz kolejny oddała swoje podanie było już 5:2 dla Czeszki. Odrobiła jednego gema, jednak set zakończył się wygraną Pliskovej 6:3.

W drugiej odsłonie było gem za gema. Dopiero pod koniec Julia znalazła sposób na rywalkę i zdobyła breaka. Wygrała partię 6:4, czym wyrównała stan meczu. Przedłużyła swoją szansę na zwycięstwo w całym meczu, jednak Karolina szybko rozjaśniła sprawę. Przełamała przy pierwszej okazji w trzecim secie. Co prawda udało się odłamać Czeszkę, lecz równie szybko Pliskova zdobyła kolejnego breaka. W walce o tytuł reprezentantka Czech zagra z Ekateriną Makarovą (Rosja, 4).