WTA Cincinnati: Ciężki mecz Halep, Kuzniecowa broni piłki meczowe

41

W drugiej rundzie imprezy w Cincinnati (USA, WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,944 mln dolarów) Simona Halep (Rumunia, 4) pokonała 3:6, 7:5, 6:4 Jekaterine Aleksandrową (Rosja). W drugim secie Rosjanka miała 2:0. W trzecim prowadziła 4:3. Elina Switolina (Ukraina, 7) łatwo ograła 6:4, 6:1 Elise Mertens (Belgia). Ukrainka nie straciła włsnego podania.

Donna Vekic (Chorwacja) wygrała 6:2, 7:5 z Wiktorią Azarenką (Białoruś). W drugiej odsunie Vekic miała 4:2, Wiktoria wyszła na 5:4. Od tego momentu przegrała trzy gemy z rzędu. Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) po 155 minutach gry wygrywa 4:6, 7:6(3), 6:3 z Dajaną Jastremską (Ukraina). W drugim secie Ukrainka miał 5:4, podanie i zmarnowała dwie piłki meczowe.

Sloane Stephens (USA, 8) ograła 2:6, 6:4, 6:3 Julie Putincewą (Kazachstan).W decydującym secie Julia miała 2:1 z breakiem. W całym pojedynku obie Panie przełamywały się po siedem razy. Naomi Osaka (Japonia, 2) pokonała 7:6(3), 2:6, 6:2  Alaksandre Sasnowicz (Białoruś).