ATP Cincinnati: Porażka Tsitsipasa i Wawrinki, Chaczanow żegna Kyrgiosa

W drugiej rundzie imprezy w Cincinnati (USA, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,056 mln dolarów) Jan-Lennard Struff (Niemcy) 137 minutach gry pokonał 6:4, 6:7(5), 7:6(6) Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 5).  W drugim secie Niemiec miał 5:4 i serwował na zakończenie pojedynku. W tiebreaku dopiero za czwarta piłką meczową Jan awansował do kolejnej rundy. W całym meczu było 30 asów. 16-14 dla Struffa.

Yoshihito Nishioka (Japonia, Q) niespodziewanie ogrywa 7:6(2), 6:4 Keia Nishikori (Japonia, 6). W drugim secie Kei miał 4:3. Andriej Rublow (Rosja, Q)  wygrał 6:4, 6:4 ze Stanem Wawrinką (Szwajcaria). W każdym secie po jednym breaku na korzyść Rosjanina. W całym meczu obronił pięć break-pointów.

Miomir Kecmanovic (Serbia, Q) zwycięża 6:7(4), 6:2, 6:4 z  Alexandrem Zverevem (Niemcy, 7). W pierwszym secie Serba miał 3:1. W decydującej partii kluczowy break był w siódmym gemie. Niemiec popełnił aż 20 podwójnych błędów, sześciokrotnie stracił podanie. Karen Chaczanow (Rosja, 8) po trudnym spotkaniu wygrywa 6:7(3), 7:6(4), 6:2  z Nickiem Kyrgiosem (Australia). W pierwszym secie Karen miał 5:2 i piłkę setową. W ostatniej partii dwa razy przełamał Kyrgiosa.

David Goffin (Belgia, 16) – Guido Pella (Argentyna) 6:1, 7:5

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) 6:4, 6:7(5), 7:6(6)

Yoshihito Nishioka (Japonia, Q) – Kei Nishikori (Japonia, 6) 7:6(2), 6:4

Alex de Minaur (Australia) – Reilly Opelka (USA, WC) 7:6(3), 6:4

Adrian Mannarino (Francja) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan, LL) 6:1, 6:3

Richard Gasquet (Francja, PR) – Federico Delbonis (Argentyna, LL) 7:5, 7:6(1)

Andriej Rublow (Rosja, Q) – Stan Wawrinka (Szwajcaria) 6:4, 6:4