WTA/ATP Adelajda: Zwycięstwo Keys, debiut Kokkinakisa

85

W finale turnieju w Adelajdzie (Australia) Madison Keys (USA) wygrała 6:1, 6:2 Alison Riske (USA).  W pierwszym secie dwa breaki dla Amerykanki. W drugiej partii już na początku uzyskała breaka, potem dołożyła kolejnego. Zdobyła jedenasty tytuł w karierze.

W turnieju męskim Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) wygrał 6:7(8), 7:6(5), 6:3 z Arthurem Rinderknechem (Francja). W pierwszym secie bez breaków, w tiebreaku 6:5 i piłkę setową miał Australijczyk. W drugiej partii taka sam sytuacja, w drugie dodatkowej rozgrywce od stanu 2;2 kontrolę przejął zawodnik gospodarzy. W decydującej odsłonie zdobył break w pierwszym i ostatnim gemie. Po 160 minutach wygrywa pierwszy turniej z cyklu ATP.

Finał kobiet

Madison Keys (USA) – Alison Riske (USA) 6:1, 6:2

Finał mężczyzn

Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) – Arthur Rinderknech (Francja) 6:7(8), 7:6(5), 6:3