WTA/ATP Sydney: Wygrana Badosy i Karacewa

83

W finale turnieju w Sydney (Australia) Paula Badosa (Hiszpania) wygrywa 6:3, 4:6, 7:6(4) z Barborą Krejcikovą (Czechy). W pierwszym secie Hiszpanka wyszła na 2:0, rywalka wyrównała. Potem od 3:3 dwa breaki dla Badosy. W drugiej partii podobna sytuacja tylko w druga stronę. Kluczowe było przełamanie w dziewiątym gemie. W decydującej odsłonie Czeszka nie wykorzystała przewagi, w tie-breaku od 2:2 trzy punkty dla Hiszpanki. Po prawie 2,5 godzinnej walce wygrywa trzeci tytuł w karierze.

Wśród Panów Asłan Karacew (Rosja, 1) ograł 6:3, 6:3 Andy Murraya (Wielka Brytania, WC). W pierwszym secie dwa breaki dla Rosjanin, w drugiej partii wystarczyło mu jedno przełamanie. To jego czwarta wygrana w karierze.